Sidebar

VU Magistrantūros programos "Dalykinė (teisės) kalba" dėstytojų vizitas Europos Sąjungos Teisingumo Teisme

„Dalykinės (teisės) kalbos (vokiečių k. arba anglų k.)“ programos dėstytojos prof. dr. Inesa Šeškauskienė, doc. dr. Eglė Kontutytė ir doc. dr. Vaiva Žeimantienė bei absolventė Vytautė Juonytė pagal Erasmus+ personalo mokymosi programą savaitę sėmėsi patirties Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) Lietuvių kalbos teisinio vertimo raštu skyriuje Liuksemburge.

Apsilankymas ES Teisingumo Teisme susijęs su magistrantūros studijų programa „Dalykinė (teisės) kalba“, prie kurios vykdymo prisideda ir Vokiečių filologijos katedra. Vienas iš vizito aspektų – daugiakalbystės įgyvendinimas ES Teisingumo Teisme ir kalbų mokėjimo svarba profesinėje veikloje. Tarpdisciplininė studijų programa „Dalykinė (teisės) kalba“, vykdoma vokiečių ir lietuvių arba anglų ir lietuvių kalbomis, – tai kaip tik ta programa, kuri suteikia kalbos ir teisės žinių ir atveria galimybes, pavyzdžiui, dirbti teisme.

Šiaurės ir Baltijos šalių germanistų kongresas Vilniaus universitete

Vokiečių filologijos katedra šių metų birželio 12-14 dienomis rengia tarptautinį Šiaurės ir Baltijos šalių germanistikos kongresą „XIII. Nordisch-Baltisches GermanistikTreffen“ (NBGT2024). Jame dalyvauja ir pranešimus vokiečių kalba skaito daugiau nei 70 germanisčių ir germanistų iš 3 Baltijos šalių (Estijos, Latvijos ir Lietuvos) ir 5 Skandinavijos šalių (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos) bei Vokietijos.

Kviečiame pasiklausyti plenarinių kongreso pranešimų:

  • birželio 12 d., trečiadienį, 10:30-11:30 val. Aula Parva
    Iwan-Michelangelo D’Aprile (Potsdam) „Vilnius und die literarische Moderne in Deutschland“

  • birželio 13 d., ketvirtadienį, 9:00-10:00 val. V. Krėvės aud.
    Heike Zinsmeister (Hamburg) „Digitale Sprachwissenschaft“

  • birželio 14 d., penktadienį, 11:00-12:00 val. V. Krėvės aud.
    Martin Nielsen (Aarhus) „Wirtschaftskommunikation – Rückblick, Einblick, Ausblick“

Visa kongreso programa: https://www.nbgt.flf.vu.lt/

Dr. Thorsten Carstensen (Amsterdamo universitetas) paskaitos

Pagal Erasmus+ programą į Vokiečių filologijos katedrą atvyksta dr. Thorsten Carstensen (Amsterdamo universitetas) ir vokiečių kalba skaitys tokias paskaitas:

Pirmadienis, 2024-05-13, 13:00–14:30 val., 113 aud.

„Architekturdiskurse in der deutschsprachigen Literatur der Moderne“

Antradienis, 2024-05-14, 11:00–12:30 val., 107 aud.

„Zurück zur Natur: Die Lebensreform um 1900 – ein transnationales Phänomen?“

Trečiadienis, 2024-05-15, 11:00–12:30 val., 108 aud.

„Wilhelm Genazino und das Abenteuer des Alltäglichen“

 

Kviečiame dalyvauti!

Projekto "Unistart Deutsch@NBL" susitikimas

2024 m. birželio 11 d. Šiaurės ir Baltijos šalių germanistai, dalyvaujantys ilgalaikiame tyrime "Unistart Deutsch@NBL", susirinks į darbo susitikimą Vilniuje. Dr. Klauso Geyerio (Odensės universitetas, Danija) inicijuotame tyrime renkami ir 10 metų analizuojami duomenys apie daugiau nei 20 regiono universitetų ir kolegijų pirmakursių germanistikos ar su germanistika susijusių studijų programų studentų pradinį lygį ir motyvaciją mokantis vokiečių kalbos. Daugiau apie projektą >>>

Viena iš šių metų darbo susitikimo temų - germanistikos ir vokiečių kalbos kaip dalyko raida regione ir ypač Lietuvoje.

Renginį organizuoja dr. Iris Bäcker, Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedros dėstytoja ir DAAD lektorė. Pranešėjai - mokyklų, universitetų ir vokiečių kultūros organizacijų atstovai.

Susidomėjusių ir norinčių padiskutuoti laukiame rytinėje sekcijoje (9:00-12:00 val.).

Renginio programą rasite čia >>>

Nuoširdūs sveikinimai Alfonsui Tekoriui jubiliejaus proga

Sveikiname germanistą Alfonsą Tekorių 90-ojo Jubiliejaus proga! 2024 m. balandžio 4 d. Alfonsas Tekorius apsilankė VU Vokiečių filologijos katedroje, kurioje dirbo ilgus metus, jai vadovavo ir studentams germanistams dėstė vokiečių kalbos fonetiką.

Pokalbio metu dėstytojas, Mokytojas ir kolega dalinosi prisiminimais apie darbą universitete, daug kalbėjo apie dabartinį savo užsiėmimą – filosofinės literatūros ir vokiečių klasikų kūrybos vertimus į lietuvių kalbą. „Nei vienos dienos be vertimo“, – tai Alfonso Tekoriaus šūkis, kai gyvenimas skirtas vertimams, dirbant mėgstamą darbą, kai išverstų knygų bokštas yra aukštesnis už patį vertėją. „Kalbos pajautą reikia išugdyti“, dalinasi savo patirtimi jubiliatas, pabrėždamas, kad dirbant su kalba, ją reikia mokėti profesionaliai, kad vertėjas – tai kultūrų tarpininkas. Į klausimą, ką reikia versti, sakinį ar semantiką, atsako: „Ir sakinį, ir semantiką.“

Pokalbis dar kartą atskleidė, kokios reikalingos yra užsienio filologijų studijos, kalbų mokėjimas. Greta modernių technologijų reikalingi ir kalbų profesionalai, galintys pajusti kalbų ir kultūrų skirtumus bei subtilybes. O vokiečių kalbos profesionalu galima tapti, pavyzdžiui, pasirinkus VU bakalauro studijų programą „Vokiečių filologija“.

Tarptautinis seminaras „Naujos studijų formos ir studijų programos: tinklaveikos galimybės“

2024 m. kovo 25-26 d. VU Vokiečių filologijos katedra kartu su Hamburgo universiteto (Vokietija) germanistėmis ir germanistais rengia tarptautinį seminarą „Naujos studijų formos ir studijų programos: tinklaveikos galimybės“. Pranešimus skaitys Vilniaus, Hamburgo ir Varšuvos universitetų mokslininkės ir mokslininkai, studentai ir studentės. Taip pat numatyta diskusija apie Vilniaus ir Hamburgo universitetų bendradarbiavimo galimybes dėl dvigubo germanistikos studijų bakalauro laipsnio suteikimo, seminaro metu bus aptartas tolesnis Hamburgo ir Vilniaus germanistų ir germanisčių bendradarbiavimas per Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) germanistikos katedrų partnerystės (Germanistische Institutspartnerschaft, GIP) programą.

Visą seminaro programą rasite čia >>>

Kviečiame dalyvauti!

Seminaras rengiamas pagal projektą „Tekstynų didaktika ir tekstynais grįsti bendrosios ir dalykinės kalbos stabiliųjų junginių tyrimai“ („Korpusdidaktik für formelhafte (Fach)Sprache (KoDi-FS)“).

Germanistikos studentų apsilankymas LR Vyriausybėje

2024 m. kovo 6 d. Vokiečių filologijos ir Anglų filologijos bei kitos užsienio kalbos (vokiečių) studijų programų II kurso studentai per Šiuolaikinės vokiečių kalbos paskaitas (dėst. dr. Iris Bäcker ir dr. Daumantas Katinas) lankėsi Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose. Ekskursijos metu dalyviai susipažino su LR Vyriausybės pastato architektūra bei istorija, vėliau su ekskursijos vadove Erika Kasilūnaite apsilankė reprezentacinėse erdvėse, koncertų, kino bei posėdžių salėse, kuriose turėjo galimybę artimiau susipažinti su Lietuvos politine sistema bei ją palyginti su Vokietijos politiniu žemėlapiu.

Lauros Panne ir Tanjos Stevanović (Hamburgo universitetas) paskaitos

Pagal Germanistikos katedrų partnerystės programą (GIP, DAAD) į Vokiečių filologijos katedrą atvyksta Hamburgo universiteto mokslo darbuotojos Laura Panne ir Tanja Stevanović (Hamburgo universitetas) ir vokiečių kalba skaitys paskaitas apie darbą su tekstynais:

  • trečiadienis, 2024-03-20, 09:00-10:30 val., Germanistikos studijų kabinete (A9 aud.): „Sprachliche Variation korpuslinguistisch untersuchen“;
  • penktadienis, 2024-03-22, 09:00-10:30 val., Germanistikos studijų kabinete (A9 aud.): „Übungen im korpuslinguistischen Arbeiten“.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies. More information