Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus, kad SARS-CoV-2 sukeltos infekcijos COVID-19 plitimas virto pandemija, siekiant apsaugoti Vilniaus universiteto bendruomenės narių sveikatą buvo nutarta kovo 13-27 d. studijas organizuoti nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad kontaktinis darbas – paskaitos ir seminarai – Universiteto patalpose nevyks, bet studijų procesas nenutrūksta, jis persikelia į elektroninę erdvę ir vyksta virtualiai. Terminas gali būti pratęstas, jeigu būtų toks poreikis.
Informacija studentams
INFORMACIJA FILF STUDENTAMS
Mielos Studentės ir mieli Studentai,
kaip žinote, dėl koronaviruso prevencijos kovo 13–27 d. studijos persikelia į elektroninę erdvę: paskaitos ir seminarai vyksta ne kontaktine forma Universiteto patalpose, o virtualiai. Toks sprendimas priimtas siekiant maksimaliai apsaugoti VU bendruomenės narių sveikatą.
Visa su nuotolinėmis studijomis susijusi informacija Jums bus siunčiama VU el. paštu, todėl yra labai svarbu jį reguliariai tikrinti ir laiškus studijų klausimais siųsti taip pat iš VU pašto.
Vieni dėstytojai organizuos darbą per VMA, kiti pasitelks „Microsoft Teams“ programinę įrangą ar „Office 365“ galimybes, dar kiti susisieks su Jumis VU suteiktu el. pašto adresu ir informuos apie tai, kaip toliau organizuos savo dėstomo dalyko studijas ir Jūsų savarankišką darbą.
Jei iki kovo 17 d. negautumėte informacijos iš kurio nors dalyko dėstytojo(s) / dėstytojų apie tolesnį darbą, susisiekite VU el. paštu su savo studijų programos vadove/-u ir administratore, tarp laiško adresatų nurodydami ir Studijų skyrių ().
Kilus papildomiems klausimams, kreipkitės į studijų skyriaus koordinatores el. p. , arba – labai skubiu atveju – telefonu: (8-5) 268 7201, (8-5) 268 7202. Pasistengsime padėti.
VU Informacinių technologijų paslaugų centras taip pat yra pasiruošęs teikti techninę pagalbą. Jei negalėsite prisijungti prie VMA ar kils kitokių techninio pobūdžio klausimų, kreipkitės į ITPC pagalbą.
Turėkite omenyje, kad kontaktinių studijų stabdymo laikotarpis gali būti pratęstas, tad semestras gali būti pratęstas vasaros metu.
Kai tik turėsime naujienų, iškart Jus informuosime, todėl prašome reguliariai tikrinti VU el. paštą, sekti naujienas FB ir fakulteto svetainėje, palaikyti tarpusavio ryšį.
Suprantame, kad šiuo neįprastu laikotarpiu mūsų visų laukia nemaži iššūkiai, tad prašome Jūsų supratingumo ir pasirengimo geranoriškai bendradarbiauti.
Būkime sveiki!
VU BENDRUOMENĖS PROREKTORĖS LAIŠKAS VU STUDENTAMS
Mieli studentai ir studentės,
sulaukiame besikartojančių jūsų klausimų dėl kelių aspektų, tad dalijamės papildyta informacija:
Dėl studijų proceso
Atkreipiame dėmesį, kad studijos nėra stabdomos. Jas siekiama vykdyti nuotoliniu būdu elektroninėmis priemonėmis – naudojantis emokymų sistema, atliekant užduotis savarankiškai ir kt. būdais, atsižvelgiant į jūsų studijų dalykus ir padalinio studijų organizavimo ypatumus.
Dėl Universiteto bibliotekos darbo laiko
Bibliotekos padaliniai tiek centriniuose rūmuose, tiek Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), tiek fakultetuose dirbs darbo dienomis nuo 9 iki 18 val. Savaitgaliais biblioteka nedirbs. Studentams dirbti bibliotekoje leidžiama nebus, į skaityklas studentai patekti negalės. Knygos bus išduodamos, tačiau tik pateikus reikiamų knygų sąrašą jas atneš darbuotojas. Patalpų ir darbo vietų rezervacijos bus atšauktos. Atšaukiamos ir ekskursijos, svečiai į biblioteką nepriimami.
Dėl daugiau informacijos galite pasiteirauti adresu
Dėl atsiskaitymų, baigiamųjų darbų
Atsiskaitymams terminai nesikeičia, nes studijų procesas iš esmės nėra stabdomas, bet vykdomas nuotoliniu būdu. Suprantame, kad tai sukelia nepatogumus, tačiau akademiniai padaliniai yra gavę rekomendacijas dėl studijų proceso užtikrinimo ir kiekvienas padalinys darbą organizuoja pagal savo veiklos specifiką. Dėl detalių galite susisiekti su savo padalinio studijų koordinatoriumi.
Laboratoriniai užsiėmimai gali vykti tik tuo atveju, jeigu jį nutraukiant padaroma itin didelė materialinė žala ar žala atliekamiems tyrimams taip pat, jei laboratorinis darbas yra būtinas rengiant bakalauro, magistro ar kitą baigiamąjį darbą, tačiau šiuo atveju studentai privalo laikytis visų higieninių reikalavimų ir organizuoti savo darbą taip, kad kuo mažiau laiko praleistumėte Universitete.
Jeigu dėstytojas(-a) nuspręstų, kad atsiskaitymas nuotoliniu būdu negali būti vykdomas, tuomet reiktų susiderinti dėl atsiskaitymo nukėlimo vėlesniam laikui.
Dėl praktikų
Jeigu studijų plane numatyta praktika vyksta ne Universitete, vadovaukitės praktikos institucijos nurodymais ir rekomendacijomis. Praktika ir toliau gali vykti, nebent institucija, kurioje atliekate praktiką, nusprendžia kitaip. Tuomet galite susiderinti kartu su savo praktikos vadovais dėl praktikos pratęsimo ar kitų aktualių pokyčių.
Dėl darbo nuotoliniu būdu laikotarpio
Universitetas nusprendė taikyti prevencines priemones 2 savaitėms su galimybe šį laikotarpį pratęsti reaguojant į aplinkybes.
Kartu prašome visų jūsų supratingumo ir tolerancijos – perėjimas prie nuotolinio mokymosi nebus paprastas ir gali būti chaotiškas, tačiau darome viską, ką galime ir esminis mūsų rūpestis šiandien yra kiekvieno mūsų bendruomenės nario gerovė ir sveikata.
Pabaigai, raginame sekti visas oficialias mūsų instrukcijas ir raginame dažnai tikrintis el. paštą tam, kad jus operatyviai pasiektų visa naujausia informacija.
VU Bendruomenės reikalų prorektorė
Dr. Birutė Švedaitė - Sakalauskė
Bendrai apie nuotolines studijas
Perkėlus studijų procesą į virtualią erdvę, rekomenduojama studijų tvarkaraštyje numatytą kontaktinį darbą organizuoti nuotoliniu būdu pasitelkiant Virtualią mokymosi aplinką (VMA) ir „Microsoft Teams“ programinę įrangą, naudojant visiems VU darbuotojams ir studentams suteikiama prieiga prie Microsoft Office 365.
VMA talpinama mokomoji medžiaga, paskaitų skaidrės, vaizdo ir garso įrašai, užduotys. Taip pat VMA galima organizuoti tarpinius atsiskaitymus.
Naudojant „Microsoft Teams“ galima transliuoti paskaitas gyvai, studijų tvarkaraštyje numatytu laiku.
Čia pateikiamos instrukcijos, kaip prisijungti prie „Microsoft Teams“, taip pat kaip paruošti vaizdo įrašą ir kaip jį padaryti prieinamą studentams VMA sistemoje. Taip pat galima bendrauti vaizdo konferencijos pagalba (vaizdo įrašą apie tai anglų kalba galite rasti čia).
Kylant klausimams dėl konceptualių dalykų, kviečiame kreiptis į Studijų kokybės ir plėtros skyriaus konsultantą Antaną Stonkų (el. p. ), o visais techniniais klausimais siūlome kreiptis į Informacinių technologijų paslaugų centro ekspertą dr. Saulių Preidį (el. p. ).
Informacija darbuotojams
Mieli kolegos,
Kaip jau turbūt girdėjote, infekcijos COVID-19 sukeltos pandemijos akivaizdoje imamės neatidėliotinų prevencinių priemonių. Kovo 13-27 d. stabdomas kontaktinis studijų procesas, t. y. nevyksta paskaitos ir seminarai gyvai, auditorijoje. Tačiau jis neturėtų nutrūkti. Studijos vykdomos nuotoliniu būdu.
Tai reiškia, kad paskaitos ir seminarai vyksta ne Universiteto patalpose, o virtualiai, elektroninėje erdvėje.
Galimybių yra įvairių, kiekviena(s) dėstytoja(s) gali pasirinkti sau labiausiai priimtiną būdą:
- įkelti skaidres ir kitą mokomąją medžiagą į VMA, studentams paskirti užduočių, kurias jie turi atlikti / įkelti į VMA iki nurodyto termino;
- pasinaudoti visiems VU darbuotojams suteikiama prieiga prie Microsoft Office 365, pvz., sukurti MS Word ar MS Excel formato dokumentą, pasidalinti juo („Share“) pasirinkus galimybę „People in Vilnius University with the link“ (dėstytojai ir studentai jungsis su VU paštu) ir dirbti kartu šiame dokumente panašiai, kaip tai daroma „Google“ dokumentuose;
- pasitelkti „Microsoft Teams“ programą, kuri, veikdama „Skype“ platformos pagrindu, leidžia transliuoti savo paskaitas arba kitaip dirbti nuotoliniu būdu.
Paaiškinimus, kaip naudotis šiais įrankiais, ir kontaktinius asmenis, galinčius pakonsultuoti nuotolinių studijų klausimais, rasite persiųstame Studijų prorektoriaus doc. dr. Valdo Jaskūno laiške (žr. skirsnį Informacija dėstytojams dėl dėstymo nuotoliniu būdu)
Prašyčiau SPK pirmininkų ir administratorių koordinuoti programos dėstytojų darbą ir užtikrinti, kad studijos vyktų, nors ir kita forma. Jei kiltų klausimų, kreipkitės į studijų prodekanę Dianą jums žinomu elektroniniu paštu.
Siekiant išvengti susibūrimų, neturėtų vykti ir renginiai: konferencijos, susitikimai, seminarai ir t. t. Prašyčiau tokius renginius perkelti vėlesniam laikui ar atšaukti. Neužmirškite įspėti savo kolegas kituose universitetuose ir/ar kitose šalyse apie situaciją Vilniaus universitete.
Dėl administracijos darbo. Prašytume suprasti, kad siekdami sumažinti galimą pavojų, ribosime gyvus susitikimus ir mūsų fakulteto dekanate. Administracija dirbs, tačiau siūlytume dėl kiekvieno susitikimo susitarti telefonu ar elektroniniu paštu, o jei nėra būtina, susitikimą atidėti.
Studijų skyrius bus pasiekiamas kiekvieną darbo dieną adresu . Daugumą klausimų spręsime el. paštu ir telefonu. Didžiausia dalis darbų bet kuriuo atveju atliekama elektroninėje erdvėje, pažymos ir kitokie dokumentai tai pat gali būti išduodami virtualiai.
Visų prašyčiau elgtis atsakingai ir tuo laiku, kai nevyks paskaitos, nesibūriuoti teatruose, baruose ir kavinėse, kitose vietose, kur neįmanoma užtikrinti saugumo žmonių sveikatai.
Dėkoju už supratimą ir geranorišką bendradarbiavimą.
Dekanė Inesa Šeškauskienė
Informacija dėstytojams dėl dėstymo nuotoliniu būdu
Siekiant sklandžiai organizuoti studijų veiklų perėjimą į elektronines platformas, informuojame, jog Vilniaus universitete šiuo metu yra naudojamos ir rekomenduojamos dvi pagrindinės studijų informacijos ir mokymo perdavimo platformos – Virtuali mokymosi aplinka ir programinė įranga „Microsoft Teams“.
Vilniaus universiteto virtuali mokymosi aplinka (VMA) – elektroninė platforma, kurioje kiekvienas dalyko (modulio) dėstytojas gali dalintis ir organizuoti įvairias studijų (pvz., studentų darbų pateikimo ir vertinimo, studentų atsiskaitymų, įvairios medžiagos, susijusios su kursu, pateikimo studentų savarankiškam mokymuisi ir kt.) veiklas savo kurso studentais nuotoliniu būdu. Pažymėtina tai, jog VMA yra integruota su Universiteto studijų informacine sistema, todėl naujausia informacija apie studentus, dalykus ir dalyko dėstytojus bei jų pokyčius yra automatiškai įkeliama į VMA, todėl dėstytojams nereikia daryti papildomų veiksmų, susijusių su kursų administravimu VMA – dėstytojai yra tiesiogiai atsakingi už medžiagos sukūrimą ir įkėlimą savo VMA kurse. Daugiau metodinės pagalbos, skirtos dėstytojams, pradedantiems darbą su VMA, galite rasti su jums suteiktais Universiteto bendrojo prisijungimo sistemos duomenimis prisijungę čia.
„Microsoft Teams“– bendradarbiavimo programa, padedanti didelei žmonių grupei efektyviai dirbti ir bendrauti vienoje vietoje. Organizuojant nuotolinį studijų procesą, ši programa yra efektyvi organizuojant tiesioginę paskaitų transliaciją nuotoliniu būdu bei šios transliacijos metu bendraujant su transliacijoje dalyvaujančiais dalyko (modulio) studentais.
Vilniaus universiteto Informacinių technologijų paslaugų centro (VU ITPC) darbuotojai parengė metodinę medžiagą dėstytojams, pradedantiems dirbti su nuotolinio mokymo ir vaizdo transliavimo platformomis – „Microsoft Teams“ programinės įrangos naudojimo vadovą nuotolinėms paskaitoms įrašyti ir transliuoti, skirtą dėstytojams.
Taip pat kviečiame peržiūrėti VU ITPC elektroninių mokymų technologijų eksperto dr. Sauliaus Preidžio parengtą nuotolinę paskaitą „Vaizdo paskaitų transliavimas su MS Teams“. Joje sužinosite apie technines galimybes ir sprendimus organizuojant nuotolines (vaizdo) paskaitas studentams „Microsoft Teams“ platformoje ir kaip jas tinkamai įgyvendinti.
Siekiant sklandesnio nuotolinių studijų įgyvendinimo ir suteikti tiesioginę pagalbą dėstytojui, š. m. kovo 16 d., pirmadienį, VU ITPC organizuoja gyvą internetinį seminarą „Vaizdo paskaitų rengimas, išsaugojimas ir transliacija. Sinchroninės veiklos su studentais“ (trukmė – iki 1,5 val.), kuriame bus pristatomos vaizdo paskaitų rengimo, transliacijos galimybės bei techniniai patarimai organizuojant veiklas su studentais nuotoliniu būdu, taip pat mokymų lektoriui galėsite užduoti jums rūpimus klausimus.
Mokymus ves VU ITPC elektroninių mokymų technologijų ekspertas dr. Saulius Preidys.
Kovo 16 d. internetinis seminaras vyks trimis skirtingais laikais:
- 9.00 val. (prie seminaro prisijunkite šioje nuorodoje);
- 13.00 val. (prie seminaro prisijunkite šioje nuorodoje);
- 17.00 val. (prie seminaro prisijunkite šioje nuorodoje).
Kylant klausimams dėl darbo „Microsoft Teams“ platformoje, juos galite užduoti šioje platformoje sukurtame specialiame kanale „Skubi pagalba“. Prie jo galite prisijungti šiais būdais:
- įvedę komandos kodą – b0vvru9;
- prisijungę prie šios komandos nuorodos;
- prisijungę prie šios kanalo nuorodos.
Informacija SARS-CoV-2 sukeltos infekcijos COVID-19 prevencijai >
Informacija dėl Erasmus+ susitikimo
Erasmus+/Absolventų praktikos pristatymas, numatytas 2020-03-18 15.00 val. K. Donelaičio aud., nevyks. Pristatymas perkeliamas į balandžio mėnesį, datą ir laiką patikslinsime.