Sidebar

Programėlė skirta vaikams mokytis žodžių. Programėlę galima nemokamai atsisiųsti (angl. vadinasi Dandelin School). Atsisiuntus programėlę reikia pasirinkti instrukcijų kalbą ir tą kalbą, kurios bus mokomasi. Joje yra tokios temos: daiktai kuprinėje; daiktai klasėje; mokykla ir kelias į mokyklą; skaičiai, spalvos ir formos; metų laikai ir apranga; jausmai ir kt.

Skaityti daugiau...

GALIMA REGISTRUOTIS Į KURSUS UKRAINIEČIAMS

Kviečiame registruotis į nemokamus lietuvių kalbos kursus Ukrainos piliečiams A1.2, B1.1 ir B1.2 lygiu, kurie gyvai ir nuotoliniu būdu vyks nuo vasario 3 d. Paskaitos gyvai vyks du kartus per savaitę Vilniaus universiteto Filologijos fakultete (Universiteto g. 5).

Skaityti daugiau...

2025 m. sausio 6 d. prasidės dviejų savaičių lietuvių kalbos žiemos kursai, į kuriuos galima užsiregistruoti iki 2024 m. gruodžio 23 d. Paskaitos ir užsiėmimai vyks Vilniaus universiteteto Filologijos fakultete. Išsamią informaciją apie dviejų savaičių žiemos kursus galima rasti čia.

REGISTRACIJA BAIGĖSI

Mano vardas - Richard, esu Vilniaus universiteto doktorantas ir kviečiu jus prisijungti prie mano lietuvių kalbos kurso!

Apie kursą:
Ar kada nors norėjote ieškoti naujo buto arba planuoti šventinę vakarienę lietuvių kalba?

Skaityti daugiau...

Šie Vasaros lituanistikos kursai yra vieni didžiausių vasarą rengtų Lituanistinių studijų katedros kursų. Atvyko 108 dalyviai iš 28 šalių. Net 44 studentai atvyko iš JAV. 9 – iš Vokietijos. Po 4 – iš Kanados, Latvijos, Prancūzijos, Ukrainos.  Po vieną, du ar tris studentus atvyko iš Airijos, Argentinos, Australijos, Baltarusijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, Kazachstano, Kolumbijos, Kipro,  Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Pietų Afrikos, Rusijos, Suomijos, Švedijos.

Skaityti daugiau...

BAIGĖSI REGISTRACIJA Į VASAROS KURSUS

2024 m. liepos 1 d. prasidės 2 ir 4 savaičių vasaros kursai, į kuriuos jau nebegalima užsiregistruoti. Paskaitos ir užsiėmimai vyks Vilniaus universitete kontaktiniu būdu. Išsamią informaciją apie 2 ir 4 savaičių vasaros kursus galima rasti čia.

Asmenys, įgiję išsilavinimą ne Lietuvoje ir norintys studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose, gali užsiregistruoti laikyti įskaitą 2024 m. birželio 12 d. arba liepos 18 d.. Daugiau informacijos rasite čia

LYGIŲ EGZAMINAI VYKS 2024 M. BIRŽELIO 1 D.

2024 m. birželio 1 d. 10 val. Lituanistinių studijų katedroje bus organizuojami lietuvių kalbos mokėjimo A1, A2, B1, B2, C1 lygių egzaminai. Daugiau informacijos rasite čia.

Paraiškos priimamos iki 2024 m. vasario 26 d.

Užsienio šalių aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai bei tyrėjai, taip pat lietuvių kilmės asmenys gali teikti paraiškas lietuvių kalbos vasaros kursų, kurie vyks 2024 m. liepos mėn., stipendijoms gauti. Paraiškas galima teikti čia iki 2024 m. vasario 26 d. imtinai vietos laiku (+2 h).

Papildomą informaciją apie 2 ir 4 savaičių vasaros kursus galima rasti čia.

Paraiškos teikiamos iki 2024 m. kovo 6 d.

Kviečiame mokytojus ar dėstytojus, dirbančius lituanistinio švietimo įstaigose užsienyje, teikti paraiškas intensyviems neformaliems kursams lituanistinio švietimo vykdytojams Vilniaus universitete.

Skaityti daugiau...

Kristina Jakaitė-Bulbukienė, Aušra Valančiauskienė ir Joana Pribušauskaitė šių metų vasario 1 d. pradėjo naują projektą, kurio pagrindinis tikslas – parengti B1 ir B2 lygio lietuvių kalbos kaip svetimosios mokomųjų tekstų rinkinį. Projektą remia Valstybinė lietuvių kalbos komisija pagal Lietuvių kalbos prestižo stiprinimo programą.

Skaityti daugiau...

2024-ųjų sausio 8-osios rytą, kai prasidėjo Lituanistinių studijų katedros trisdešimtąjį kartą rengiami Žiemos lituanistikos kursai, buvo dvidešimt laipsnių šalčio. Labai simboliška – Žiemos kursų pradžiai teko šalčiausias šių metų žiemos rytmetis.

Skaityti daugiau...

Šie Vasaros lituanistikos kursai yra didžiausi vasarą rengti Lituanistinių studijų katedros kursai. Atvyko 115 dalyvių iš 30 šalių. 25 studentai atvyko iš JAV, 10 – iš Ukrainos, 9 – iš Vokietijos, 7 – iš Suomijos. Po vieną, du ar kelis studentus atvyko iš Airijos, Argentinos, Australijos, Baltarusijos, Brazilijos, Čekijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Kanados, Kazachstano, Kinijos, Kipro, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Pietų Afrikos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Taivano, Turkijos.

Skaityti daugiau...

Šioje knygoje siekta atskleisti sociolingvistinę Lietuvos situaciją trečiojo XXI amžiaus dešimtmečio pradžioje. Norėta iš skirtingų perspektyvų pažvelgti į gyventojų kalbines nuostatas, į teoretikų išskiriamus jų sudaromuosius dėmenis – kognityvinį, emocinį ir elgesio.

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos