MA STUDIJŲ PROGRAMA
Šiaurės ir Baltijos jūros regiono kalbos ir kultūros
120 ECTS, 2 metai
Mūsų skėtinė programa (jungianti norvegų, danų, švedų, suomių, rusų, latvių, lenkų ir vokiečių specializacijas) kviečia gilinti pasirinktos kalbos ir kultūros žinias, neriant į naujausius kalbos ir kultūros tyrimų laukus, tokius kaip miesto kultūra, lytis, gamta, technologijos, ir kombinuojant studijas pagal savo interesus.
Ką siūlome?
Tarpdiscipliniškumą: programos studentai gali ne tik specializuotis literatūros ir kultūros arba sociolingvistikos ir lingvistikos srityse, bet ir studijuoti pasirinktą teminį lauką tarpdiscipliniškai, kombinuodami kalbos ir literatūros/kultūros prieigą.
Tarpkultūriškumą: klausant dėstytojų grupių skaitomus teminius kursus drauge su kitos specializacijos programos studentais, sudaroma galimybė įvertinti savo studijuojamą bendruomenę (jos raidą, išskirtinumą) platesniame Rytų, Centrinės ir Šiaurės Europos kontekste.
Tarptautiškumą: programos dėstomoji kalba – anglų (išskyrus studijuojamos kalbos dalyką) leis programos studentams dirbti drauge su tarptautiniais universiteto studentais; taip pat bus inicijuojami bendri projektai su panašaus profilio programomis Šiaurės ir Baltijos jūros regione.
Turinys ir struktūra
Iš viso 13-16 dalykų per 4 semestrus.
Privalomi dalykai: 55 ECTS
- INTRO: Theories and methods in cultural studies (5 ECTS)
- Language, society, culture I-III: Scandinavian (Norwegian, Danish, Swedish, Finnish) / Russian / Latvian / Polish / German: 3 x 5 ECTS = 15 ECTS)
- MA thesis (30 ECTS)
Privalomai pasirenkami dalykai: 30 ECTS
Siūloma pasirinkti tris (3 x 10 ECTS = 30 ECTS) dalykus iš programoje siūlomų tarpkultūrinių teminių dalykų: Migracija ir miesto kultūra; Šeima, lytis, švietimas; Gamta, technologijos, medijos.
Pasirenkamieji dalykai: 35 ECTS (taip pat galima rinktis bet kurį VU siūlomą magistro studijų dalyką)