Sidebar

VU Lietuvių literatūros katedra kviečia Filologijos fakulteto bendruomenę – studentus ir darbuotojus – paminėti poeto, partizano Broniaus Krivicko (1919–1952) šimtąsias gimimo metines simboline kelione jo gyvenimo, kūrybos ir kovų vietomis.

Rugsėjo 21-ąją, Broniaus Krivicko žūties dieną, 8 val. išvyksime autobusu iš Simono Daukanto aikštės ir keliausime po Biržų, Pasvalio ir Panevėžio apylinkes. Mūsų kelionei vadovaus Broniaus Krivicko kūrybos tyrinėtojas, jo raštų rengėjas Virginijus Gasiliūnas ir partizanų kovas tiriantis archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius.

Visus, pageidaujančius keliauti kartu ir taip pagerbti Broniaus Krivicko atminimą, kviečiame registruotis iki rugsėjo 18 dienos šiuo adresu:


2019 m. birželio 10 d. Nacionalinėje bibliotekoje įvyko kunigo ir rašytojo Juliaus Sasnausko OFM knygos Kraujomaiša (Vilnius: Odilė, 2019) pristatymas, kuriame dalyvavo autorius, katedros docentė, literatūrologė Dalia Čiočytė, bei poetė, Šiaurės Atėnų vyriausioji redaktorė Giedrė Kazlauskaitė. 

Gretos Skaraitienės (portalas „Žmonės“) nuotrauka

juliaus sasnausko knygos kraujomaisa pristatymas gretos skaraitienes zmones foto nuotr 5cfe7c44922540 50173608


Prof. Vandos Zaborskaitės premija už geriausią magistro darbą, skirtą lietuvių literatūrai, šiemet įteikta Intermedialiųjų literatūros studijų programos magistrei Monikai Andrulytei („Gotiškumas Jolitos Skablauskaitės prozoje“, vad. doc. Audinga Peluritytė-Tikuišienė). Nuotraukoje – premijos laureatė (viduryje), su vadove (kairėje) ir doc. Rita Tūtlyte. Sveikiname!

Prof. Vandos Zaborskaitės premija, įsteigta mokslininkės lituanistės, Lietuvių literatūros katedros dėstytojos testamentine valia, kasmet teikiama VU magistrantams už geriausią lietuvių literatūros tyrimą.

62211945 2363557907042214 7952661603910942720 n


2019 m. balandžio 11 d., Vilniaus paveikslų galerijoje vyko doc. dr. Dalios Čiočytės sudarytos kolektyvinės monografijos „Krikščionybė ir šiuolaikinė lietuvių literatūra“ (Vilniaus universiteto leidykla, 2018), parengtos kartu su Asta Gustaitiene, Dalia Jakaite bei Marijumi Šidlausku, pristatymas. Dalyvavo knygos rengėjai, literatūrologai prof. Viktorija Daujotytė ir dr. Gediminas Mikelaitis, rašytojai Vytautas V. Landsbergis, Gintaras Bleizgys, Marius Burokas, Dainius Dirgėla, Rebeka Una ir Skaistė Vilimaitė. Renginį vedė katedros doc. dr. Darius Kuolys.

IMG 20190411 175230


Lietuvių literatūros katedros doktorantė Eleonora Buožytė 2019 m. kovo 29–30 d. dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Contested Spaces and Symbolic Landscapes in Texts from the Early Modern Grand Duchy of Lithuania and its Neighbouring Regions“, kuri vyko Passau, Vokietijoje. Naujausiais tyrimais dalinosi mokslininkai iš Vokietijos, Austrijos, JAV, Lenkijos, Šveicarijos, Estijos, Baltarusijos ir Lietuvos – pranešimus skaitė mokslininkai Ona Daukšienė, Mintautas Čiurinskas, Sergejus Temčinas ir Sigitas Narbutas. Doktorantė kalbėjo tema “Geographia Sacra in Word and Image: „The Pilgrimage to Jerusalem“ (1601) of Mikołaj Krzysztof Radziwiłł the Orphan” ir pasidalino atradimais, susijusiais su Radvilos Našlaitėlio knygos „Kelionė į Jeruzalę“ sukūrimo aplinkybėmis.

Workshop Gruppenfoto


Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas bei Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia į konferenciją 2019 m. birželio 13–14 d.

Konferencija sieja šimtmečio sulaukusius rašytojus – Alfonsą Nyką-Niliūną (1919–2015) ir Bronių Krivicką (1919–1952), tų pačių metų universiteto studentus, šatrijiečius. Jie priklauso laisvoje Lietuvoje gimusiai drąsiai ir ambicingai kartai, kuri, vos gavusi universiteto diplomus, pateko į istorinę griūtį, neišvengiamai pakeitusią visų tolesnius gyvenimus. 

Ar skirtingi keliai karo sumaišties kryžkelėje buvo pasirinkti, ar išpuolė kaip burtas? Kas yra pasirinkimas istorinių pervartų, nepriklausomai nuo žmogaus valios susiklostančių aplinkybių akivaizdoje? Ar tokiose situacijose priimami sprendimai, o gal kaip sprendimai jie matomi tik iš laiko perspektyvos? Kiek konkrečios gyvenimo istorijos ir jų refleksijos leidžia atsekti buvusias situacijas, momentines savivokas, kiek įmanoma tai suvokti iš pačių išgyvenusiųjų perspektyvos? Kiek ir kaip šios situacijos veikia rašytojų estetines, kultūrines orientacijas, kūrybinius sprendimus? Galiausiai – jų kūrybos skaitymo ir vertinimo galimybes? Iškeldami Nyką-Niliūną ir Bronių Krivicką, kviečiame galvoti ir apie visos jų kartos likiminius pasirinkimus, laikysenų bendrystę ir atskirumą.

Daugiau informacijos >


2018 m. pabaigoje pasirodė Lietuvių literatūros katedros prof. Dainoros Pociūtės ir istorikių iš Padujos bei Modenos-Reggio Emilia (Italija) universitetų parengtas mokslo straipsnių rinkinys, analizuojantis religinius ankstyvųjų naujųjų laikų procesus Europoje: „Eretici e dissidenti tra Europa occidentale e orientale (Secoli XVI-XVIII)“, a cura di Antonella Barzazi, Michela Catto, Dainora Pociūtė, Padova: Padova University Press, 2018. ISBN 978-88-6938-144-7 [„Eretikai ir disidentai vakarų ir rytų Europoje (XVI–XVIII a.)“, parengė Antonella Barzazi, Michela Catto, Dainora Pociūtė]

Rinkinyje publikuoti du straipsniai apie LDK religinius Reformacijos procesus: D. Pociūtės tekstas apie Padujos universiteto auklėtinio, nuo Venecijos inkvizicijos persekiojimo pabėgusio religinio disidento Niccolò Buccellos, tapusio Stepono Batoro gydytoju, religinę tapatybę (D. Pociūtė, «Fa una setta da sé»: Niccolò Buccella e la tradizione dell’antitrinitarismo veneto nell’esilio polacco-lituano [‘Pats sau sekta’: Niccolò Buccella ir Veneto antitrinitorizmo tradicija egzilyje Lenkijoje ir Lietuvoje] bei Lietuvių literatūros katedros doktorantės Gintarės Petuchovaitės straipsnis apie popiežiaus kritikos LDK protestantų literatūroje tradiciją: G. Petuchovaitė, Demonizzazione del papa e polemica religiosa nel Gran Ducato di Lituania nel XVI secolo [Popiežiaus demonizacija ir religinė polemika XVI a. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje].

lkvti llk 5 foto

 

___________

2018 m. pabaigoje pasirodė Lietuvių literatūros katedros doc. dr. Dalios Čiočytės sudaryta kolektyvinė monografija „Krikščionybė ir šiuolaikinė lietuvių literatūra“ (Dalia Čiočytė, Asta Gustaitienė, Dalia Jakaitė, Marijus Šidlauskas, Vilniaus universiteto leidykla, 2018. – 592 p. ISBN 978-609-07-0070-9 

Monografijoje tyrinėjamos krikščioniškosios nuostatos ir vertybių raiška Nepriklausomos Lietuvos literatūroje (nuo 1990 m.). Tai D. Čiočytės monografijos „Literatūros teologija: teologiniai lietuvių literatūros aspektai“ (Vilniaus universiteto leidykla, 2013) tęsinys.

Naujoji – kolektyvinė – monografija tyrinėja krikščioniškąja pasaulėvoka suinteresuotąšiuolaikinę lietuvių literatūrą (tai ir krikščioniškoji, ir krikščionybei oponuojanti, su ja polemizuojanti literatūra). Tyrimas atskleidžia trejetą šiuolaikinės lietuvių literatūros santykio su krikščionybe formų: tai tradicinis santykis (krikščioniškosios literatūros tąsa), ironiškasis santykis (iššūkis krikščionybei arba maištinga dievoieška) ir nauja, dabarčiai būdinga santykio versija – anoniminis krikščioniškumas.

Lietuvoje tai yra originalus ir naujas tyrimas: šiuolaikinė lietuvių literatūra anksčiau nebuvo kompleksiškai tirta kaip krikščioniškojo (ar nuo krikščionybės tolstančio) mentaliteto forma, aiškinantis, kokius klausimus šiuolaikinė lietuvių literatūra kelia krikščionybei, kiek šie klausimai yra nulemti tautos istorijos patirties, kuo šiuolaikinės lietuvių literatūros implikuojama krikščioniškoji savimonė yra savita Vakarų literatūros ir kultūros kontekste ir kuo ji šiam kontekstui artima.

Knyga skiriama visiems, o pirmiausia – tiems, kurie domisi metafiziniu literatūros semantikos lygmeniu ir pasitiki literatūros prasme, įvardyta amerikiečių šiuolaikinės katalikiškosios literatūros tyrėjo Paulo Elie: mes skaitome literatūrą siekdami suprasti save ir savo vietą žemėje.

lkvti llk 4 foto 


Lietuvių literatūros katedros doc. dr. Rita Tūtlytė 2018 m. lapkričio 4–10 d. viešėjo vienoje seniausių Vokietijos ir Šiaurės Europos akademinių institucijų – Greifsvaldo universitete (Universität Greifswald). Išvykos metu dirbo bibliotekoje, lankėsi miesto visuomenei atviruose Krupo kolegijos seminaruose apie XX a. istoriją ir kultūrą. Kelionės pabaigoje užsuko į viduramžiais švedų statytą ir ilgai Švedijai priklausiusį Štralzundo (vok. Stralsund) miestą ant Baltijos jūros kranto.

3 foto


Lietuvių literatūros katedros doc. dr. Rita Tūtlytė su Intermedialiųjų bei Literatūros antropologijos ir kultūros studijų magistrantais 2018 m. spalio mėnesio viduryje lankėsi Vilniaus Lukiškių aikštės pakraštyje prigludusiame Montvilos secesijos stiliaus namų kvartale (vad. „Montvilos kolonijoje“). Seminarą-ekskursiją įdomybėmis praturtino Vilniaus dailės akademijos doc. dr. Rasa Butvilaitė, papasakojusi apie XX a. pr. secesijos stilių – tūrius, linijas, erdvių skaidymą, judesio pagavas plokštumoje, jaukių kiemelių privalumus. 


Lietuvių literatūros katedros doc. dr. Dalia Čiočytė 2018 m. gegužę pagal Erasmus+ dėstymo vizito programą lankėsi Varšuvos universitete (Uniwersytet Warszawski) ir skaitė paskaitas apie Biblijos poveikį Vakarų pasaulio literatūrai.

Varšuvos universitete su dr. Joanna Tabor ir dr. Małgorzata Kasner

lkvti llk 1 foto

 

2017-09-21

2017 m. rugsėjo 25–26 d. Kėdainiuose vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Reformacija ir lituanistika“, skirta reformacijos 500 metų jubiliejui paminėti. Jame pranešimą „Apie ligas ir gydytojus: XVI a. liuteroniškoji raštija ir lietuviškojo medicininio diskurso ištakos“ skaitė profesorė Dainora Pociūtė-Abukevičienė, taip pat buvo ir konferencijos mokslinio komiteto narė. Konferenciją organizavo LEU ir partneriai. Konferencijos programą rasite čia.

 

2017-09-14

2017 m. Bernardo Brazdžionio stipendija už puikius studijų ir kūrybinės veiklos rezultatus skirta Literatūros antropologijos ir kultūros II k. magistrantei Kristinai Janulytei. Sveikiname studentę! Stipendijos steigėjas - Lietuvių Fondas (Lithuanian Foundation, Inc.).

 

2017-09-04

Šių metų rugsėjo 7–8 dienomis Klaipėdoje ir 9d. Biržuose įvyko tarptautinė mokslinė konferencija „Reformacijos idėjų atgarsiai tarp Gdansko ir Talino. Kultūrinio transfero ypatumai“, kur pranešimą „Padujos universitetas ir LDK antitrinitorizmo ištakos: Petras Gonezijus“  skaitė ir vieną iš posėdžių moderavo profesorė Dainora Pociūtė-Abukevičienė. Konferencijos programa.

 

2017-06-08

2017-aisiais kasmetinė profesorės Vandos Zaborskaitės premija paskirta Intermedialiųjų literatūros studijų II kurso studentei Eleonorai Buožytei už geriausiai įvertintą baigiamąjį darbą tema ,,Theatrum virtutum: meno ir teologijos jungtis Tomo Treterio (1547–1610) kūryboje'' (vadovė prof. dr. (HP) Dainora Pociūtė-Abukevičienė). Premija skiriama už geriausią magistro darbą lietuvių literatūros ir kultūros tema. Sveikiname studentę!

 

2017-05-24

Prof. Dainora Pociūtė tęsia konferencijų Italijoje ciklą, 2017 05 29-30 ji dalyvavo tarptautinėje mokslo konferencijoje La Riforma Protestante nei paesi slavi (Reformacija slavų šalyse) Italijoje, Milane, kur skaitė pranešimą “Antitrinitari alla corte del Re di Polonia e Granduca di Lituania Stefano Báthory” (Antitrinitoriai Lenkijos karaliaus ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Stepono Batoro dvare. Accademia Ambrosiana, Milanas, plačiau žr.

 

2017 05 15 profesorė dalyvavo tarptautiname mokslo seminare Una via tra il Baltico e il Mediterraneo: le relazioni tra Università di Padova e terre Lituane in età moderna e contemporanea (Tarp Baltijos ir Viduržemio jūros: Padujos universiteto ryšiai su Lietuva naujaisiais laikais ir šiandien, kur skaitė pranešimą “Padova e la Lituania nel XVI secolo: alle fonti dell’eterodossia” (Paduja ir Lietuva XVI amžiuje: heterodoksijos ištakos). Padujos universitetas (Italija), Padujos Universiteto istorijos tyrimų centras / Centro per la storia dell’Università di Padova.

 

2017-05-02

Lietuvių literatūros katedros profesorė Dainora Pociūtė-Abukevičienė visą balandžio mėnesį viešėjo Italijoje. Padujos universitete ji skaitė vizituojančio profesoriaus paskaitas ir atliko mokslinius tyrimus.

 

2017-04-29

Pasirodė nauja profesorės Dainoros Pociūtės-Abukevičienės monografija „Nematomos tikrovės šviesa. Reformacijos Lietuvoje asmenybės ir idėjos“. Išleido Vilniaus universiteto leidykla, 2017, 332 p. Džiaugiamės ir sveikiname autorę!

virselis

 

2017-04-24

Anykščiuose šių metų balandžio 19–21 d. įvyko VU mokslininkų suorganizuota lituanistikos (baltistikos) centrų lietuvių literatūros specialistų tarptautinė konferencija „Lietuvių literatūra ir kultūros kontekstai II“. Pranešimus skaitė doc. dr. Audinga Tikuišienė, dr. Neringa Klišienė, doc. dr. Regimantas Tamošaitis, doktorantė Aleksandra Strelcova-Kelpšė, studentai: Rokas Šimkevičius, Eleonora Buožytė, Erika Urbelevič. Konferencija suorganizuota vykdant projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“, nuoroda: http://baltnexus.lt/lt/baltistikos-projektas

 

2017-03-27

Europos Reformacijos 500-ųjų metinių jubiliejui skirta tarptautinė mokslo konferencija Vokietijoje, 2017 kovo 29–31 d.

2017 m. kovo 29–31 d. Vokietijoje, Marburge, vyko Reformacijos 500-ųjų metinių jubiliejui skirta tarptautinė mokslo konferencija ,,Reformatorische Netzwerke im östlichen Europa“ (Reformacijos tinklai Rytų Europoje), kurią organizavo Herderio Institutas (Herder-Institut, Marburg), Leibnico Europos istorijos institutas (Leibniz-Institut für Europäische Geschichte, Mainz) ir Koblenco-Landau universitetas (Institut für Evangelische Theologie der Universität Koblenz-Landau, Campus Landau). Plačiau žr. konferencijos programą

Kviestinį pranešimą „Reformacijos tinklas Lietuvoje“ konferencijoje skaitė prof. Dainora Pociūtė.

svetainei Vokietija 2017032931

 

2017-03-20

Lietuvos ir užsienio mokyklų Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Anykščiuose, 2017 kovo 16–18 d.

Jau nuo 2010 metų kasmet VU Lietuvių literatūros katedra dalyvauja Lietuvos ir užsienio bendrojo lavinimo mokyklų mokinių Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados organizavimo, užduočių kūrimo ir konkurso užduočių vertinimo darbe. Filologijos fakulteto Lietuvių literatūros katedros ir Baltistikos katedros darbuotojų grupė šiemet tris dienas dirbo Anykščiuose, Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje vykusioje respublikinėje olimpiadoje. Komisijos veiklai vadovavo prof. Dainora Pociūtė, joje dirbo doc. Regimantas Tamošaitis, dr. Neringa Klišienė, dr. Jurgita Gedminienė ir Baltistikos katedros prof. Daiva Sinkevičiūtė, dr. Gina Kavaliūnaitė-Holvoet, dr. Vytautas Rinkevičius. Komisija vertino 9–10 bei 11–12 klasių moksleivių literatūros ir kalbos užduočių testus bei literatūrinius rašinius ir išrinko prizinių vietų laimėtojus.

Vertinimo komisijos nariai Anykščiuose (iš kairės): dr. Vytautas Rinkevičius, dr. Neringa Klišienė, dr. Gina Kavaliūnaitė-Holvoet, komisijos pirmininkė prof. dr. Dainora Pociūtė,dr. Jurgita Gedminienė. Foto: Jurgitos Gedminienės

WP 20170318 10 41 00 Pro

Foto: Vytauto Rinkevičiaus

 

2017-03-03

 Už mokslo darbų ciklą „XIX amžiaus Lietuvos literatūros istorijos tyrimai“ doc. dr. Brigita Speičytė apdovanota LMA vardine Vinco Krėvės-Mickevičiaus premija.

 

2016-10-28

Š. m. spalio 28 d. VU Filologijos fakulteto Intermedialiųjų literatūros studijų magistrantė Eleonora Buožytė buvo apdovanota JAV Lietuvių fondo įsteigta Bernardo Brazdžionio stipendija. Šiuo metu studentė sėkmingai studijuoja VU Lietuvių literatūros katedros kuruojamoje magistrantūros programoje „Intermedialios literatūros studijos“ ir toliau tęsia savo literatūros ir kultūros istorijos tyrimus. Sveikiname Eleonorą Buožytę. 

 

2016-06-28

Turime progą pasidžiaugti – pasirodė nauja doc. dr. Audingos Peluritytės-Tikuišienės knyga „Ribos architektonika. Šiuolaikinė lietuvių literatūra ir kontekstai“.

Knyga skirta literatūros mokslo tyrinėtojams, specialistams, studentams, mokytojams ir visiems, besidomintiems šiuolaikine literatūra. Džiaugiamės ir sveikiname autorę.  

 

2016-06-27

2016 metų birželio 25 dieną, doc. dr. Audinga Peluritytė-Tikuišienė kartu su Intermedialiųjų literatūros studijų studentais (ir keletu jų bičiulių) keliavo po literatūrinius Anykščius: apsilankė Peslių kaime, kuriame išklausė dr. Rimanto Vanago pasakojimo, užsuko į Anykščių biblioteką, kurios modernias patalpas ir klasikų rankraščių kolekciją pristatė bibliotekininkas Romas Kutka, aplankė Anykščių Antano Baranausko naujai sutvarkytą ir apdengtą klėtelę, kurią pristatė Antanas Verbickas, apžiūrėjo laikinai veikiančią Stanislavo Petraškos tapybos ant akmens parodą. Karštą dieną keliautojai buvo vaišingai sutikti Stanislovo ir Liudvikos Didžiulių name sodyboje, krimto džiovintus obuolius ir piešė žąsies plunksna. Visą literatūrinę kelionę dėstytoją ir studentus lydėjo Anykščių mylėtoja juvelyrė ir knygotyrininkė Jurgita Bugailiškienė, o dienos pabaigoje žygį po Šventosios upės gražiausias vietas vedė biologas Romualdas. Vaizdus įamžino architektė Jūratė Cirtautaitė.

ANYKŠČIAI 2016 m

 

2016-06-22

2015 m. gruodžio 28 d. Italijos Respublikos prezidentas Sergio Mattarella apdovanojo Lietuvių literatūros katedros vedėją, prof. Dainorą Pociūtę-Abukevičienę Italijos Žvaigždės antrojo laipsnio Karininko ordinu (Ordine della Stella d’Italia - Ufficiale) už akademinius nuopelus tyrinėjant Italijos ir Lietuvos Renesanso ryšius ir plėtojant mokslinį šių šalių bendradarbiavimą.

Italijos ambasadorius Lietuvoje Stefano Taliani de Marchio šį Ordiną įteikė šia proga suorganizuotose iškilmėse Italijos Respublikos ambasadoje Vilniuje 2016 m. birželio 20 d.

 POCIŪTĖS ORDINAS 2016 m 1

POCIŪTĖS ORDINAS 2016 M 2

 POCIŪTĖS ORDINAS 2016 m 3

 

Lietuvių filologijos studijų programos protokolas, Nr. 4-2

Vilnius, 2016-04-18

Posėdyje dalyvavo Lietuvių filologijos studijų programos komiteto nariai: dr. N. Klišienė, doc. dr. N. Linkevičienė, doc. dr. J. Pakerys, prof. dr. M. Ramonienė, prof. dr. D. Sinkevičiūtė, soc. partneris D. Smalinskas, doc. dr. A. Tikuišienė, doc. dr. V. Zubaitienė.

Svarstyta: laiko, iki kada išskirtiniais atvejais studentai lituanistai Lietuvių filologijos studijų komiteto sprendimu gali rinktis ar keisti dalykus, klausimas.

Nutarta: Remiantis studijų nuostatais (5.3.2. punktas) nutarta, kad studentai, praėjus nuo semestro pradžios dviem savaitėm, per kurias jie pagal VU nustatytą tvarką gali rinktis ar keisti studijų dalykus, išskirtiniais atvejais – nurodę motyvuotas priežastis – šiais klausimais gali kreiptis į Lietuvių filologijos studijų programos komitetą, kuris, priklausomai nuo studentų pateiktų motyvų, gali patenkinti (ar nepatenkinti) tokio pobūdžio prašymus. Vėliau nei trečią studijų savaitę po semestro pradžios gauti tokio pobūdžio prašymai komitete nėra svarstomi. Šis nutarimas galioja ir renkantis semestrinių rašto darbų vadovus.

Apie tokį nutarimą nuspręsta informuoti FilF Studijų skyrių.

Pasirašo: Studijų programos komiteto vadovė prof. dr. Daiva Sinkevičiūtė


 

 2015-11-03

2015 m. lapkričio 3 d. (antradienį) 17.30 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyko vakaras, skirtas LDK didžiojo maršalkos Vilniaus vaivados kunigaikščio Mikalojaus Radvilos Juodojo 500-osioms gimimo metinėms ir Reformacijos dienai „LDK savarankiškumo sargyboje“. Dispute dalyvavo prof. Dainora Pociūtė ir prof. Raimonda Ragauskienė. Vyko prof. Dainoros Pociūtės knygos „Du laiškai | Popiežiaus nuncijaus Luigi Lippomano ir kunigaikščio Mikalojaus Radvilo Juodojo polemika (1556)“ sutiktuvės.

 

2015-10-23

2015 m. spalio 23-24 d. prof. Dainora Pociūtė skaitė pranešimą The Concept of Medicine and the Representation of Diseases in the Oldest Lithuanian Lutheran Texts (16th Century) tarptautinėje konferencijoje Languages in the Lutheran Reformation (Turku universitetas, Suomija). Konferencijos programa.

 

2015-10-02

Prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė dalyvavo Tarptautiniame baltarusistikos kongrese (5th International Congress of Belarusian Studies (Kaunas, spalio 2-4 d.)kur moderavo kongreso pranešimų sekciją ir skaitė pranešimą “Принципы протестантскои полемики раннего периода Реформации в Великом Княжестве Литовском: ответ Николая Радзивилла Черного послу папы Римского Луиджи Липпоману (1556)“ [Protestantiškosios polemikos principai ankstyvuoju LDK Reformacijos laikotarpiu: M. Radvilo Juodojo atsakymas popiežiaus nuncijui Lippomanui (1556)].

Programa: http://icbs.palityka.org/en/programme-of-the-5th-international-congress-of-belarusian-studies/

 

2015-10-02

2015 m. spalio 2 d., 15.00 val. J. Balkevičiaus auditorijoje toliau buvo tęsiamas šių metų seminaro „Už disciplinų“ ciklas. Bendra tema - „Gyvenimo istorijos/ istorijų gyvenimai“. Seminare buvo kalbama apie literatūros, biografinio pasakojimo, gyvenimo patirties ir kultūrinės atminties santykį.

Įvadines gaires diskusijai pateikė prof. Viktorija Daujotytė, doc. dr. Brigita Speičytė, Viktorija Šeina ir doc. dr. Mindaugas Kvietkauskas.

 

2015-09-15

Prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė 2015 m. rugsėjo 10 d. skaitė plenarinį pranešimą „Reformacijos patirtys XVI a. Vilniuje“ tarptautinėje mokslo konferencijoje REFORMATIO BALTICA. Reformacijos kultūrinė įtaka Baltijos jūros regiono metropolijoms / REFORMATIO BALTICAKulturwirkungen der Reformation in den Metropolen des Ostseeraums (2015-09-10, Greifsvaldo universitetas, Hamburgo universitetas, Vilniaus universitetas).

Reformatio-Baltica-Programm2015-6-26.pdf

Prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė kartu su VU Rektoriumi š.m. rugsėjo 17-18 d. dalyvavo XXVII-ojoje Magna Charta Universitatum konferencijoje Italijoje (Bolonijos universitetas). Konferencijos programa.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos