Kodėl verta rinktis studijas VU Filologijos fakultete?
- tai visapusiškos pasirinktos (užsienio) kalbos, kalbotyros, literatūros ir kultūros studijos;
- dėsto aukštos kvalifikacijos dėstytojai, užsienio k. programose tarp jų – gimtakalbiai;
- studijų turinys nuolat atnaujinamas reaguojant į darbo rinkos tendencijas ir studentų poreikius;
- iki 50 % studijų galima rinktis pagal savo interesus: savo ir kitų krypčių dalykai, bent viena iš 25 užsienio kalbų, gretutinės studijos (ne visose programose), BUS moduliai;
- gretutinės studijos ir platus dalykų pasirinkimas leis įgyti dar vienos srities (pvz., skandinavistikos, verslo vadybos, sociologijos, istorijos ar kt.) kompetencijų;
- norintieji dirbti mokytojais galės rinktis Dalyko pedagogikos gretutines studijas (studijuojantys valstybės finansuojamose vietose pretenduoja į kas mėnesį mokamą 300 EUR stipendiją) (ne visose programose);
- galima išvykti dalinių studijų į geriausius užsienio universitetus iki 12 mėn. per visą studijų laikotarpį (pagal ERASMUS+ ar kitas mainų programas);
- praktiką galima atlikti Lietuvoje arba užsienyje: kuriant, verčiant, redaguojant tekstus, mokant kalbos, dirbant tarpkultūrinėje srityje arba įsitraukiant į mokslinius tyrimus;
- įgysite vertingų bendrųjų gebėjimų: dirbti ir mokytis savarankiškai ir grupėje, mąstyti kritiškai ir kūrybiškai, spręsti problemas, bendradarbiauti daugiakultūrėje aplinkoje, atsakyti už savo darbo rezultatus.
Filologų karjeros galimybės
Mūsų absolventai dirba:
- užsienio šalių institucijų atstovybėse Lietuvoje ir Lietuvos ambasadose užsienyje;
- tarptautinėse organizacijose;
- kultūros įstaigose;
- švietimo įstaigose (mokyklose ir gimnazijose, kalbų mokymo centruose);
- žiniasklaidoje;
- viešųjų ryšių ir kūrybinės komunikacijos srityje;
- vertimų biuruose, leidyklose, redakcijose;
- turizmo / kelionių agentūrose, viešbučiuose;
- Lietuvos ir užsienio kapitalo verslo ir paslaugų įmonėse (pvz., bankuose, logistikos įmonėse, shared servicecentruose);
- valstybinėse ir viešosiose įstaigose;
- yra laisvai samdomi arba sau darbo vietas susikuriantys turinio kūrėjai, vertėjai, leidėjai, kūrybos komunikacijos darbuotojai.
Diskusiją su VU FLF alumnais galite pamatyti čia >
Anglų filologija
Anglų ir kita užsienio (ispanų) kalba
Anglų ir kita užsienio (norvegų) kalba
Anglų ir kita užsienio (prancūzų) kalba
Anglų ir kita užsienio (vokiečių) kalba
Anglų ir kita užsienio (vokiečių) kalba (vykdoma anglų k.)
Ispanų filologija
Ispanų filologija (vykdoma anglų k.)
Italų filologija
Klasikinė (lotynų ir senovės graikų) filologija
Lenkų filologija
Lenkų filologija (vykdoma rusų k.)
Lietuvių filologija
Lietuvių filologija (kultūros ir medijų studijos)
Lietuvių filologija ir estų kalba
Lietuvių filologija ir latvių kalba
Lituanistinės studijos
Prancūzų filologija
Rusų filologija
Rusų filologija (vykdoma anglų k.)
Rusų filologija (vykdoma rusų k.)
Skandinavistika (danų/norvegų/švedų/suomių kalbų grupės)
Vertimas (anglų k. – lietuvių k. – italų k. – lietuvių k.)
Vokiečių filologija
Vokiečių filologija (vykdoma anglų k.)
Visos programos yra NL (nuolatinės) formos: studijų trukmė – 4 metai, dieninis tvarkaraštis. Visą informaciją apie tai, kaip pateikti prašymą, kokie yra reikalavimai stojantiesiems, ir kt., rasite čia arba atsivertę konkrečios programos puslapį.
Apie studijas ir jų struktūrą Filologijos fakultete
Ką studijuoja filologai?
Kad ir kokią programą pasirinkę, Filologijos fakultete studentai studijuoja:
- Literatūros dalykus: žanrų raidą, antikinę literatūrą, Viduramžių, Renesanso, Baroko literatūrą, šiuolaikinę lietuvių ir pasaulio literatūrą, studijuojama kalba kurtą literatūrą.
- Lingvistinius dalykus: fonetiką, gramatiką, kalbos istoriją, leksikografiją (žodynų tradiciją ir sudarymą), leksikologiją (žodžių sandarą ir ryšius), semantiką (žodžio, frazės, sakinio reikšmę), sociolingvistiką (kalbos veikimą visuomenės gyvenime), diskursą ir teksto analizę (kas yra tekstas, kokios reikšmės jame kuriamos), leksiką (sakytinės, rašytinės, politinės, ekonominės, akademinės ir kitų sričių žodyno ypatumus).
- Šalityrą: studijuojama kalba kalbančių tautų istoriją, dabartį, kultūrą.
- Akademinį rašymą
- Vertimą
- Užsienio kalbas
- Bendrųjų universitetinių studijų (BUS) dalykus
- Pasirenkamuosius dalykus, atitinkančius studento polinkius ir interesus.
Gretutinės studijos
Kas yra gretutinės studijos?
Filologijos fakulteto studentai sudaro daugiau nei pusę visų Vilniaus universiteto studentų, pasirinkusių gretutines studijas, o ir kitų fakultetų studentus labiausiai domina Filologijos fakulteto siūlomos gretutinių studijų programos. Gretutinės studijos – tai galimybė greta pagrindinės savo studijų krypties programos studijuoti kitos studijų krypties programos dalykus. Tarkime, greta savo pagrindinės studijų krypties (pvz., Anglų filologijos) galite studijuoti dar vieną filologijos (kalbos ir kultūros, pvz., vokiečių) ar kitos studijų krypties modulį.
Gretutinės studijos nėra privalomos. Tai yra gera galimybė tiems, kurie savo ateitį mato tam tikroje tarpdisciplininėje terpėje ir todėl nori praplėsti išsilavinimą. Šios studijos taip pat suteikia galimybę be papildomų reikalavimų stoti į kitos krypties magistro studijų programą.
Studentai, nepasirinkusieji gretutinių studijų, galės labiau įsigilinti į pagrindinę studijų kryptį, priklausomai nuo interesų ir polinkių studijuoti rūpimus pasirenkamuosius dalykus, išmokti dar vieną užsienio kalbą arba rinktis daugiau bendrojo universitetinio lavinimo modulių.
Daugiau informacijos apie gretutines studijas >
Galimybė tapti mokytoju
Vilniaus universitetas siūlo galimybę įgyti MOKYTOJO kvalifikaciją, pasirinkus gretutines studijas „Dalyko pedagogika“. Daugiau informacijos rasite čia.
Tolesnių studijų galimybės
Tolesnių studijų perspektyva: magistrantūra
Baigę bakalauro studijas, galite rinktis iš daugelio humanitarinių ar socialinių mokslų sričių magistrantūros studijų programų. Magistrantūros metu siekiame ugdyti intelektualią, savarankišką, atsakingą ir kūrybingą asmenybę, savo veikla aktyviai siekiančią tobulinti dabarties ir ateities visuomenę. Mūsų fakulteto vaidmuo ir atsakomybė yra ypatingi: mūsų magistrantūros programos sudaro daugiau nei pusę visų Vilniaus universitete vykdomų humanitarinių antrosios pakopos studijų programų.
Besidomintys lingvistika ir įvairiais teoriniais kalbos aspektais, gali rinktis Kalbotyrą. Norintys praktiškai pritaikyti kalbos tyrėjo kompetenciją, intensyviai dirbti su dalykiniais tekstais užsienio ir lietuvių kalbomis, renkasi iš Dalykinės (teisės) kalbos ar Vertimo studijų. Besidomintys literatūra, tekstais, jų tarpusavio sąveikomis, literatūros ir kitų medijų sąryšiais, tarpdisciplininiais tyrimais, renkasi Intermedialių literatūros studijų, Semiotikos ar Literatūros antropologijos ir kultūros programas. Anglistika, Klasikinė filologija ar Rusistika labiau orientuotos į gilias ir įvairiapuses konkretaus regiono studijas, peržengiančias tradicinės filologijos ribas. Anglistika ir Rusistika vykdomos užsienio (atitinkamai anglų ir rusų) kalbomis, šios studijų programos yra atviros ir studentams iš užsienio. Magistrantūros studijos yra puiki galimybė studijų metu išsiugdyti gilią tarpkultūrinę kompetenciją.
Tarpdisciplininės studijos, gilūs lietuvių ir kitų kalbų, literatūros, kultūros tyrimai ir jų pagrindu vykdomos studijos skatina žengti toliau, trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų link. Doktorantūroje tęsiama mokslinė, tiriamoji, neretai ir pedagoginė veikla ar taikomieji tyrimai, plėtojami ne tik universitetuose ar mokslo institutuose, bet ir kitose veiklos srityse, kuriose aktualūs profesionalūs filologiniai gebėjimai ir kompetencijos.
Turite klausimų, susijusių su priėmimo procedūromis?
Saulėtekio al. 9, I-ieji rūmai, 108 kab., LT-10222 Vilnius
Tel. (8 5) 219 3144, el. paštas