Sidebar

 1 copy copy copy

Vasario 16-osios išvakarėse VU Filologijos fakultete 58 mokytojoms buvo įteikti lenkų, prancūzų ir vokiečių kalbos modulių studijų baigimo pažymėjimai, liudijantys įgytą papildomą kompetenciją –mokyti pasirinktos užsienio kalbos. Nuo šiol 29 absolventės galės dirbti prancūzų kalbos, 24 – vokiečių ir 5 – lenkų kalbos mokytojomis. Dalis absolvenčių šia teise pasinaudojo jau šiais mokslo metais, praplėsdamos savo ugdymo įstaigose mokiniams siūlomų užsienio kalbų spektrą. 

Pasveikinti vokiečių kalbos modulio absolvenčių atvykusi Goethe‘s instituto Kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja pasidžiaugė augančia Lietuvos vokiečių kalbos mokančiųjų ir besimokančiųjų bendruomene. Filologijos fakulteto prodekanė doc. dr. Gintarė Judžentytė-Šinkūnienė, kalbėjusi apie vokiečių ir lietuvių kalbų ryšius, vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvoje, neslėpė džiaugsmo, kad nuo šiol kartu su modulio absolventėmis ši kalba iškeliaus į Elektrėnus, Jonavą, Kėdainius, Marijampolę, Mažeikius, Pakruojį, Panevėžį, Plungę, Šiaulius, Širvintas, Trakus, Uteną, o kelios absolventės liks Vilniuje. 

2 copy copy copy copy copy

Tai buvo pirmoji modulio studijų laida. Kalbinio ugdymo moduliai įgyvendinami bendradarbiaujant VU Filosofijos ir Filologijos fakultetams. Moduliai pirmiausia skirti humanitarinių ir socialinių mokslų dalykų mokytojams, tačiau juos gali rinktis ir kitų dalykų mokytojai. Šias studijas VU siūlo pagal Nacionalinės švietimo agentūros projektą „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“, vykdomą pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-003-03-06-01 „PIRMIAUSIA – MOKYTOJAS“ projektų finansavimo sąlygų aprašą Nr. 2.  

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos