Viekšnių gimnazija yra viena iš labiausiai vokiečių kalbą puoselėjančių mokyklų Lietuvoje. Mokytojos ekspertės Gilmos Plūkienės dėka jau daugelį metų čia rengiama konferencija, skirta vokiečių kalbai.

Šių metų konferencijoje, vykusioje rugsėjo 26 d., dalyvavo ir gausus būrys Vokiečių filologijos katedros dėstytojų, studentų ir partnerių iš Vokietijos. Doc. dr. Daumantas Katinas ne tik subūrė entuziastų komandą, kuri papildė įdomius mokinių pranešimus vokiečių kalba, bet ir pats skaitė pranešimą apie jaunimo galimybes pažinti vokiečių kalbą ir kultūrą. Vokiečių filologijos katedros partnerė, Hamburgo universiteto profesorė dr. Heike Zinsmeister, papasakojo jauniesiems vokiečių kalbos entuziastams apie dirbtinio intelekto galimybes mokantis vokiečių kalbos ar studijuojant germanistiką. Vilniaus universiteto vokiečių filologijos bakalauro studijų programos 2-o kurso studentė Agnė Ralovėcaitė pasidalijo mintimis apie savo kelią į vokiečių filologijos studijas.

VU Vokiečių filologijos katedros dalyvavimas Viekšnių gimnazijos vokiečių kalbos renginyje parodė, kokios svarbios, įdomios ir naudingos yra vokiečių filologijos studijos.

Vieksniai 01  Vieksniai 02