Kviečiame naujuosius mūsų bendruomenės narius susipažinti su ypač pirmosiomis studijų dienomis svarbia informacija.
LSP (Lietuvos studento pažymėjimas)
Lietuvos studento pažymėjimą galite užsisakyti čia. Daugiau informacijos galite rasti Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Filologijos fakultete svetainėje.
VU elektroninis paštas ir prisijungimas prie VUSIS
Svarbi informacija apie studijas skelbiama VU Studijų informacinėje sistemoje. Neturintieji VU elektroninio pašto dėžutės negalės prisijungti prie VU informacinės sistemos ir registruotis į pasirenkamuosius (PD) ir bendrųjų universitetinių studijų (BUS) dalykus, nematys studijų rezultatų, tad kuo skubiau privalote tapti VU elektroninio pašto vartotojais ir prisijungti prie VUSIS.
Pasirenkamieji (PD) ir bendrųjų universitetinių studijų (BUS) dalykai
Studijų programos susideda iš privalomųjų, pasirenkamųjų (PD) ir bendrųjų universitetinių studijų (BUS) dalykų. Privalote prisijungę prie VUSIS pasirinkti Jūsų programoje nurodytus pasirenkamuosius (PD) ir bendrųjų universitetinių studijų (BUS) dalykus. Jeigu studijų programoje numatytos kelios pasirenkamųjų (PD) dalykų grupės (A, B, C), reikia rinktis dalykus iš kiekvienos grupės. Laiku dalyko nepasirinkęs studentas nesurenka atitinkamo kreditų skaičiaus ir tampa skolininku. Dalykus reikia pasirinkti informacinėje sistemoje numatytu laiku, bet ne vėliau kaip per pirmas dvi naujo semestro savaites. Jei sistema rinktis nebeleidžia, reikia kreiptis į dekanato Studijų skyrių.
Individualus studijų planas
Pirmą kursą sėkmingai (be skolų) baigę studentai, turintys rimtų motyvų, pritarus studijų komiteto pirmininkui, gali pateikti dekanate prašymą dėl individualaus studijų plano: vietoje programoje numatytų pasirenkamųjų dalykų rinktis kitus dalykus, atitinkančius studento motyvus. Studentai, pageidaujantys studijuoti per semestrą daugiau kreditų nei nurodyta studijų plane, turi sudaryti klausytojo sutartį.
Akademinės skolos
Neišlaikęs egzamino (įskaitos) studentas turi teisę vieną kartą jį (ją) laikyti per pirmąsias dvi naujo semestro savaites. Neperlaikius egzamino ar gavus neigiamą įvertinimą susidaro akademinė skola. Šiuo atveju reikės pateikti prašymą dėl dalyko kartojimo (išskyrus tuos atvejus, kai Tarybos nutarimu dalykas negali būti kartojamas) ir sudarius klausytojo sutartį dalyką kartoti tame semestre, kada jis ir vėl bus dėstomas kito kurso studentams. Studentas, pasibaigus egzaminų perlaikymo laikotarpiui, turintis daugiau nei 15 kr. apimties akademinių skolų arba bent vieną akademinę skolą iš dalyko, kurio negalima kartoti, yra braukiamas iš studijuojančiųjų sąrašų.
Lankomumas
Studentui, per semestrą be pateisinamos priežasties praleidusiam daugiau nei 30% dalyko pratybų ar seminarų, sesijos metu neleidžiama laikyti dalyko egzamino, ir jis tampa skolininku. Lankomumo reikalavimai gali būti tikslinami kiekvieno dėstytojo atskirai dalykų aprašuose (sanduose). Su visais reikalavimais studentai turi būti supažindinami per pirmąsias paskaitas. Studentas, negalintis atvykti į egzaminą (įskaitą) dėl ligos arba kitos svarbios priežasties, rašo prašymą fakulteto dekanui dėl egzaminų sesijos pratęsimo ir pateikia dokumentus, pagrindžiančius prašymą. Egzaminų sesija pratęsiama gydymo įstaigų išduotame nedarbingumo pažymėjime nurodytam laikui, bet ne daugiau kaip vienam mėnesiui, skaičiuojant nuo naujo semestro pradžios. Apie neatvykimo priežastį į egzaminą (įskaitą) studentas privalo pranešti per tris darbo dienas studijų skyriui (tel. 268 7203). Jeigu studentas sirgdamas laikė egzaminą (įskaitą) ir jam nepasisekė išlaikyti, egzaminas (įskaita) nebus atidedamas (studento gautas įvertinimas bus įrašytas į VUSIS).
Studijų nutraukimas
Pradėdami studijuoti Jūs pasirašote teisinį dokumentą - studijų sutartį. Ją nutraukti taip pat reikia oficialiu būdu. Net jeigu Jūs pasirašę studijų sutartį nenueisite nei į vieną paskaitą ir nepasirodysite nei viename egzamine, tai nereikš, kad Jūs savo noru nutraukėte studijas. Semestro pabaigoje aukštoji mokykla pašalins Jus už nepažangumą. Nutraukti studijas savo noru reiškia įteikti aukštajai mokyklai savo pasirašytą prašymą. Rekomenduojame iš aukštosios mokyklos pareikalauti Jūsų prašymo kopijos, kurioje būtų užfiksuotas prašymo gavimo faktas ir data.
Daugiau informacijos apie studijų nutraukimą rasite čia.
Banko sąskaita
Kad ateityje būtų galima jums pervesti stipendiją, atsidarykite sąskaitą viename iš šių bankų: SEB, SWEDBANK, NORD/LB, DANSKE. Tai padarę, užregistruokite savo banko sąskaitą prisijungę prie savo paskyros duomenų bazėje (Prašymas dėl banko sąskaitos užregistravimo).
Pažymos ir dublikatai
Pažymas apie studijas, studijų rezultatus ir gautas išmokas galite užsakyti per savo paskyrą duomenų bazėje (Prašymas dėl pažymos išdavimo) arba elektroninėje sistemoje. Pažyma parengiama per vieną darbo dieną, ją atsiimti galima fakulteto Studijų skyriuje (Dekanato II a.)
Studentams (klausytojams), Filologijos fakultete studijavusiems pasirinktus dalykus (modulius), bet neįvykdžiusiems visos programos, išduodamas tai patvirtinantis pažymėjimas (akademinė pažyma), kuriame nurodomi visi išlaikyti dalykai (moduliai), jų apimtis ir įvertinimai. Dėl šio pažymėjimo išdavimo prašom kreiptis į Dekanato vyresniąją specialistę Jekateriną Jefremovą (el. paštas ).
Sugadinus, pametus ar kitaip praradus diplomą ar (ir) diplomo priedą (diplomo priedėlį), išduodami jų dublikatai. Daugiau informacijos rasite čia.
Gretutinės studijos
Gretutinės studijos – tai galimybė bakalauro pakopoje šalia savo pagrindinės studijų krypties (pvz., anglų filologijos) studijuoti dar vieną filologiją (kalbą ir kultūrą, pvz., vokiečių) ar kitą studijų kryptį ir įgyti dvigubą bakalauro laipsnį (pvz., anglų filologijos ir vokiečių kalbos bakalauro).
Gretutinių studijų programos sudaromos iš Universitete vykdomų bakalauro programų išskiriant „mažesnę“ programos dalį – studijų krypties branduolį. Tai reiškia, kad pasirinkusieji, pvz., rusų kalbos ir kultūros gretutines studijas, studijuos dalį tų pačių dalykų, kaip ir įstojusieji į rusų filologijos bakalauro studijų programą.
Daugiau informacijos apie gretutines studijas Filologijos fakultete rasite čia.
Interneto ryšys
Filologijos fakultete veikia „Eduroam“ belaidis tinklas. Visiems „Eduroam” naudotojams paslaugos užsakymas susideda iš dviejų etapų:
- „Eduroam” belaidžio tinklo paslaugos užsakymas
- Kompiuterio prijungimas prie „eduroam” belaidžio tinklo
I etapas. „Eduroam” paslaugos užsakymo sąlygos VU studentams ir darbuotojams yra vienodos. VU studentai ir darbuotojai:
- Turi būti užsiregistravę VU E. tapatybių valdymo sistemoje adresu https://idm.vu.lt/
- Turi turėti VU el. pašto adresą ir aktyvuoti „Eduroam” belaidžio tinklo paslaugą
Visose E. tapatybių valdymo sistemos apjungtose paslaugose (VU el. paštas, VU IS, „eduroam”, VU VPN, Failų perdavimo sistema) galioja tas pats slaptažodis, kurį reikia keisti kas 84 dienas.
II etapas. Pasirinkite pagal Jūsų kompiuteryje ar įrenginyje naudojamą operacinę sistemą:
- „Eduroam” nustatymai Microsoft Windows 8, 8.1 https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/eduroam-tinklo-nustatymai-windows-8;
- „Eduroam” nustatymai Microsoft Windows 7 https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/eduroam-nustatymai-windows-7;
- „Eduroam” nustatymai Microsoft Windows Vista https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/eduroam-nustatymai-windows-vista;
- „Eduroam” nustatymai Microsoft Windows XP https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/eduroam-nustatymai-windows-xp;
- „Eduroam” nustatymai Linux (Ubuntu, GNOME aplinka) https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/eduroam-nustatymai-linux;
- „Eduroam” nustatymai Apple Mac OS X (Mac, iMac, MacBook): https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/eduroam-nustatymai-mac-os-x;
- „Eduroam” nustatymai Apple iOS (iPod, iPhone, iPad) https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/eduroam-nustatymai-ios;
- „Eduroam” nustatymai Google Android https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/eduroam-nustatymai-android;
- „Eduroam” nustatymai Nokia Symbian OS (S60 platforma) https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/eduroam-nustatymai-symbian;
- Jei naudojate kitus įrenginius ar operacines sistemas, galite bandyti jungtis prie „eduroam” tinklo nurodydami pagrindinius tinklo parametrus https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam/tinklo-parametrai
Pastabos
- Jei pageidaujate siųsti laiškus per VU SMTP iš „eduroam” tinklo, plačiau skaitykite čia: https://www.ittc.vu.lt/e-bendravimas/el-pastas/naudojimas/pagrindiniai-nustatymai.
- Jei naudojate kokią nors senesnę Microsoft Windows operacinę sistemą (Windows 98/Me/2000 ir pan.), geriausia išeitis yra atnaujinti ją bent iki Windows XP versijos. Senesnėse versijose prisijungti prie „eduroam”tinklo gali būti labai keblu, o dažnai ir visai neįmanoma.
Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.ittc.vu.lt/prieiga-prie-tinklo/eduroam