Vienas iš Baltijos šalių moksleivių vokiečių kalbos olimpiados renginių pirmą kartą vyko ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultete.

2015 m. gegužės 8–10 dienomis rengta tradicinė, kas dvejus metus organizuojama Baltijos šalių vokiečių kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo moksleiviai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Pirmąjį etapą – skaitymo užduotį, kurią parengė VU Vokiečių filologijos katedros dėstytojai – dalyviai atliko gegužės 9 d. Germanistikos studijų kabinete.

Olimpiados dalyviai taip pat turėjo progą susipažinti su Vilniaus universitetu ir pajusti senosios Alma Mater akademinę nuotaiką, pasigrožėti istorine architektūra. Tai dar labiau pagilino Vokiečių filologijos katedros dėstytojų bendradarbiavimą su Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija, kurios nariai yra katedros dėstytojai, o taip pat ir su Goethe’s institutu Lietuvoje.

Baltijos šalių moksleivių vokiečių kalbos olimpiadą organizavo Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Goethe’s institutu Lietuvoje ir Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija.

vok olimpiada VFK

Maksim Mirošnikov nuotrauka