Š. m. sausio 7–11 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete (VU FLF) susirinko jaunieji tyrėjai iš daugiau nei 14 Europos universitetų ir tyrimų centrų. Jie dalyvavo COST veiklos 15137 (Europos tinklas socialinių ir humanitarinių mokslų vertinimui nustatyti) organizuotoje mokykloje, skirtoje humanitarinių ir socialinių mokslų (HSM) tyrimų vertinimo problematikai.

Mokykla suvienijo tyrėjus iš įvairių HSM disciplinų: ekonomikos, politologijos, sociologijos, lingvistikos, literatūrologijos, klasikinės filologijos, geografijos, viešojo administravimo, komunikacijos ir kt. Jaunieji mokslininkai penkių mokymų dienų metu susipažino su tyrimų vertinimo istorija ir skirtingais vertinimo metodais. Mokymų organizatoriai papasakojo apie įvairiose Europos šalyse vykdomus tyrimus, susijusius su HSM vertinimu.

Mokymus sudarė intensyvus seminarų ir praktinių užduočių kursas. Dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Ispanijos, Čekijos, Vengrijos ir kitų Europos valstybių mokslo institucijų grupėse kūrė trumpas paraiškas projektiniam finansavimui , vertino kitų komandų parengtus projektus.

Dr. Michael Ochsner iš FORS centro (Šveicarijos socialinių mokslų stebėsenos centras) kartu su dr. Aldžiu Gedučiu (Klaipėdos universitetas) ir Agne Girkontaite (VU Sociologijos ir socialinio darbo institutas) pristatė kokybinius rodiklius, taikomus socialinių ir humanitarinių mokslų tyrimams.

Viena mokymų diena buvo skirta bibliometriniams rodikliams ir jų problematikai socialinių ir humanitarinių mokslų tyrimų vertinime. Seminarus apie tai skaitė vienas žinomiausių šios srities mokslininkų – dr. Thed van Leeuwen (Leideno universitetas). Altmetrikos galimybes tyrimų vertinimui pristatė dr. Alesia Zuccala (Kopenhagos universitetas).

Dar viena mokymų tema buvo recenzavimas (ang. peer review) bei vertinimo įtaka mokslinei karjerai. Šiuos seminarus atitinkamai skaitė dr. Wojciech Sowa (Lenkijos Nacionalinio mokslo centras) ir doc. dr. Jolanta Šinkūnienė (VU FLF ir Lietuvos mokslo taryba).

Daugiau informacijos apie COST veiklą 15137 galima rasti tinklapyje https://enressh.eu/

49949508 780649868994515 925073017107644416 n