Dauguma kalbų dėstytojų yra gimtakalbiai, į mūsų universitetą atvykę iš užsienio šalių, tad paskaitų metu galima ne tik girdėti gražų gimtakalbio tarimą, bet ir daug sužinoti apie šalį, jos literatūrą, kultūrą, istoriją.
Nuo šio rudens fakultete atsiranda ir dvi naujos Mokymosi visą gyvenimą (MVG) programos, į kurias kviečiami visi norintys: studentai, dėstytojai ir tiesiog besidomintys. Tai vengrų kalba, dėstoma lektorės Eszter Ruskó, ir slovėnų kalba, dėstoma lektorės Laros Pižent. Mokymosi visą gyvenimą programos – tai į VU programų registrą įtrauktos programos, skirtos įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonėms: nuo moksleivių iki pensininkų, nuo dar nebaigusių vidurinio lavinimo mokyklos iki diplomuotų mokslo daktarų.
Šias visiems atviras programas Filologijos fakultetas pradėjo vykdyti pernai. Fakulteto iniciatyva atgaivintos per šimtmečius susiformavusios Lietuvos ir Ukrainos kultūrinio bendradarbiavimo tradicijos, kurios tapo ypač aktualios Ukrainai išgyvenant sunkius laikus. Ukrainiečių kalba 2013 m. rudenį fakultete pradėjo dėstyti lektorius iš Ukrainos Vladislavas Žurba, pasiūlęs skelbti nemokamus kursus ir tokiu būdu atgaivinęs gražias savanorystės tradicijas. Ukrainiečių kalbos fakultete mokėsi daugiau nei dvidešimt kursų klausytojų. Greta ukrainiečių kalbos pernai galėjome pasiūlyti ir sanskrito kalbos kursą, kurį ėmėsi dėstyti VU Baltistikos katedroje viešėjęs mainų studentas iš Prancūzijos Artūras Laisis, Paryžiuje baigęs senovės indų filologiją.
Tikimės, kad ateityje tiek kaip NPD, tiek kaip MVG galėsime pasiūlyti studijuoti dar daugiau užsienio kalbų visiems VU studentams ir platesnei auditorijai. Taip pat visuomet laukiame pas mus į stažuotes atvykusių užsienio dėstytojų, doktorantų ar studentų iniciatyvos mokyti savo gimtosios kalbos lietuvius. Daugiau inf. Mokymosi visą gyvenimą (MVG) programos.
Filologijos fakulteto inf.