Į VU Tarybą bus renkami 11 narių, 9 iš kurių rinks universiteto dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai – 5 vidinius ir 4 išorinius narius, o likę 2 nariai bus išrinkti Studentų atstovybės nustatyta tvarka.

K a s    t u r i     r i n k i m ų    t e i s ę ?
Pagal VU statutą teisę rinkti universiteto valdymo (savivaldos) organus turi:

• dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai, dirbantys VU pagal neterminuotas darbo sutartis;
  • dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai, ne trumpiau kaip 3 metus nepertraukiamai dirbantys VU pagal terminuotas darbo sutartis, ne mažesne kaip pusės etato dalimi.

Centrinės rinkimų komisijos patvirtintas rinkėjų sąrašas.

K a i p   v y k s    r i n k i m a i ?

Kiekvienas rinkėjas gaus du biuletenius – vienas biuletenis bus skirtas balsuoti už vieną vidinį Tarybos narį (VU darbuotoją), o kitas biuletenis bus skirtas balsuoti už 4 išorinius Tarybos narius – viso kiekvienas rinkėjas balsuos už 5 kandidatus.

Vidinių Tarybos narių rinkimai.

Rinkdamas vieną vidinį Tarybos narį, kiekvienas rinkėjas balsuos už savo mokslinių interesų srities kandidatą. Kadangi Filosofijos fakultete dirba socialinių ir humanitarinių mokslų atstovai, socialinių mokslų atstovai vidinį Tarybos narį rinks iš Socialinių mokslų ir studijų plėtros srities kandidatų sąrašo, o humanitarinių mokslų atstovai – iš Humanitarinių mokslų ir studijų bei menų ir meno studijų plėtros srities kandidatų sąrašo.

Išorinių Tarybos narių rinkimai.

Rinkdamas keturis išorinius Tarybos narius, kiekvienas rinkėjas balsuos už vieną kandidatą kiekvienoje iš šių keturių sričių: Lituanistikos ir kultūros plėtra; Teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtra; Aukštųjų technologijų, susijusių su biomedicinos mokslais, plėtra; Aukštųjų technologijų, susijusių su fiziniais mokslais, plėtra.

R i n k i m ų    t v a r k a r a š t i s

• lapkričio 24–25 dienomis vyks išankstinis balsavimas už vidinius ir išorinius Tarybos narius;
  • gruodžio 1–2 dienomis vidinių ir išorinių Tarybos narių  rinkimai.

K u r    v y k s    r i n k i m a i?
Rinkimai vyks Centrinės rinkimų komisijos patvirtintose kamieninių akademinių padalinių vietose. Visiems VU Filologijos fakulteto ir Orientalistikos centro darbuotojams rinkimai organizuojami Filologijos fakulteto (Universiteto g. 5, Vilnius) K. Donelaičio aud.

Filologijos fakulteto rinkimų komisijos sudėtis:

• Laimutis Laužikas – pirmininkas;
  • dr. Skaistė Volungevičienė;
  • studentų atstovas Benas Arvydas Grigas.

Daugiau informacijos apie rinkimus.