Sidebar

 

Iki šiol Filologijos fakultete kas keleri metai vykdytą vieną populiariausių ir didelio stojančiųjų susidomėjimo sulaukdavusią lietuvių filologijos ir užsienio kalbos (italų) studijų programą keičia grynoji Italų filologija. Ši programa – tai atsakas į italų kalbą ir kultūrą išmanančių specialistų Lietuvoje poreikį: šiuo metu šalyje daugėja itališko kapitalo įmonių, plėtojami glaudūs verslo ir kultūriniai ryšiai. Italų filologijos studijos suteikia galimybę ne tik puikiai išmokti šią kalbą, bet ir susipažinti su Italijos istorija, literatūra ir kultūra.

„Visi keliai veda į Romą!“ Šiame senoviniame posakyje net ir šiandien galime aptikti aktualių prasmių. Italų kalba, literatūra, istorija ir kultūra gali atverti vertingų trajektorijų ir dabarties žmogui. Nesvarbu, ar jį skatintų noras geriau pažinti kultūrinės Europos erdvės ištakas, ar praktinis siekis taikyti šias žinias kasdienėje darbo veikloje.

„Mane visuomet labiau traukė humanitariniai dalykai, ypač patiko kalbos ir istorija, tad ketveri Lietuvių filologijos ir užsienio (italų) kalbos studijų metai prabėgo be galo greitai. Mokytis teko nemažai, bet studijos buvo įdomios, dauguma dėstytojų – šaunūs, o ir grupė susidarė tikrai stipri, be to, pagal mainų programą studijavau ir Pizos universitete. Studijuojant susiformavusios kompetencijos ir įgyti įgūdžiai padėjo laimėti stipendiją magistrantūros studijoms Bolonijos universitete Italijoje, kur vėliau baigiau ir doktorantūrą. Šiuo metu Vilniaus universitete dėstau jauniesiems italų kalbos mylėtojams ir būsimiems specialistams, kurie, tikiuosi, galės save realizuoti skleisdami italų kalbą ir kultūrą Lietuvoje, o lietuvių – Italijoje, versdami raštu filmus, profesinę ir grožinę literatūrą bei techninius dokumentus Europos Sąjungos institucijoms ir ne tik, versdami žodžiu konferencijų, derybų ir įvairių susitikimų metu, dirbdami ir bendradarbiaudami su Italijos viešosiomis institucijomis ar privačiomis įmonėmis“, – pasakojo italų kalbos dėstytoja, lietuvių filologijos ir italų kalbos absolventė Aušra Gataveckaitė.

Italų filologijos poreikį liudija tai, kad nuo 2002 m. vykdoma Lietuvių filologijos ir užsienio (italų) kalbos programa kiekvieną kartą sulaukia didelio stojančiųjų susidomėjimo. Italų kalba – tai šalies, kuri priklauso labiausiai išsivysčiusių pasaulio šalių septynetui, kalba. Lietuva ir Italiją sieja glaudūs ekonominiai, politiniai ir kultūriniai ryšiai. Neretai į mūsų universitetą kreipiasi įmonių ar vertimo biurų vadovai, ieškantys darbuotojų, arba vertėjų, gebančių versti įvairaus pobūdžio tekstus į lietuvių kalbą iš italų kalbos ir atvirkščiai. Programos studentams tenka daug dėmesio skirti italų kalbos, literatūros ir kultūros srityse, tada ją baigusieji gali būti kultūrų tarpininkais dirbdami konkrečiose profesinėse srityse. Kita vertus, italų kalbos ir literatūros istorijos,  kultūros ir visuomeninės istorijos žinios – tai plataus humanitarini išsilavinimo neatsiejama dalis.

Aukščiausios kvalifikacijos dėstytojai iš Italijos ir Lietuvos dalinsis savo žiniomis ir patirtimi, supažindins su ispanakalbių šalių papročiais ir tradicijomis. Be dėstytojų lietuvių visuomet dirba ir dėstytojai iš Italijos. Bendradarbiaujant su Italų kultūros institutu Vilniuje organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai. Studijų metu visi studentai paprastai vieną ar net du semestrus praleidžia mokydamiesi kuriame nors Italijos universitete. Tokią galimybę suteikia Erasmus programa o taip pat Italijos vyriausybės skiriamos stipendijos. Pagrindines studijas taip pat galima papildyti ir kitomis veiklomis: studentai skatinami aktyviai dalyvauti Italų kultūros instituto renginiuose, vykti į italų kalbos kursus ir vasaros mokyklas. Juk Filologijos fakultetas – šios srities lyderis, kasmet daugiausia studentų iš visų Vilniaus universiteto fakultetų išsiunčiantis į dalines studijas užsienio universitetuose.

Viliamasi, kad ši Filologijos fakulteto studijų programa sulauks išskirtinio stojančiųjų dėmesio.

Filologijos fakulteto informacija

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos