Š. m. spalio 28 d. VU Filologijos fakulteto Intermedialių literatūros studijų magistrantė Eleonora Buožytė buvo apdovanota JAV Lietuvių fondo įsteigta Bernardo Brazdžionio stipendija.

Eleonora Buožytė (gimusi Vilniuje 1992 05 03), 2015 m. baigė pagrindines Lietuvių filologijos bakalauro bei gretutines Lotynų kalbos ir LDK raštijos studijas, kurių metu itin sėkmingai gilinosi į Lietuvos senosios literatūros istoriją. Jos bakalauro baigiamasis darbas „M. K. Radvilos Našlaitėlio Kelionė į Jeruzalę ir Renesanso sakraliosios kelionių geografijos kontekstai“ (darbo vadovė prof. Dainora Pociūtė) 2015 m. buvo apdovanotas Lietuvių literatūros katedroje įsteigta Vytauto Kavolio premija už geriausią Lietuvos aukštųjų mokyklų bakalauro darbą Lietuvos kultūros ir literatūros tema. Šiuo metu E. Buožytė sėkmingai studijuoja VU Lietuvių literatūros katedros kuruojamoje magistrantūros programoje „Intermedialios literatūros studijos“ ir toliau tęsia savo literatūros ir kultūros istorijos tyrimus. E. Buožytė yra itin motyvuota, kūrybinga ir veikli studentė, nuolat gilinanti savo žinias ir lituanistines kompetencijas. Ji išmoko kalbų (lotynų, anglų, lenkų), dalyvavo Erasmus mainų programoje, kurių metu studijavo Krokuvos Jogailaičių universitete Lenkijoje (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), skaitė pranešimus tarptautinėse studentų konferencijose. Studentė taip pat yra Vilniaus universiteto studentų mokslo draugijos „Filomatai“ valdybos narė, skaito paskaitas moksleiviams VU įkurtoje „Klasikų akademijoje“.

Sveikiname Eleonorą Buožytę.

Lietuvių literatūros katedros informacija