Lotynų kalba ir joje „užrakinta“ Antikos kultūrinė patirtis – pats pirmasis ir esminis Vakarų civilizacijos vertybių suvokimo bei perėmimo įrankis. Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas lotyniškuose Kvedlinburgo analuose, lotynų kalba buvo kuriama LDK literatūra, ji – Europos mokslo, kultūros, diplomatijos kalba. Nuo pat įkūrimo ne vieną šimtmetį senajame Vilniaus universitete buvo dėstoma ir rašoma lotyniškai. Iki šiol lotynų kalbos žodžiai yra vienas iš tarptautinės leksikos ir mokslo kalbos pagrindų. Todėl lotynų kalbos žinios būtinos visiems, kas vertina išsilavinimą ir nuolat siekia tobulėti.
Kursai vyks š. m. kovo-gegužės mėnesiais Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, juos ves VU dėstytojai. Be to, norintys toliau gilinti savo žinias, studijas galės tęsti ir rudenį. Baigusieji metų trukmės kursą gebės dėstyti lotynų kalbos pagrindus mokykloje.
16 paskaitų metu (32 akademinės valandos) ne tik susipažinsite su lotynų kalbos gramatikos pagrindais, jos įtaka Europos kalbų ir kultūrų formavimuisi, tarptautinių žodžių daryba, bet gausite kultūros – istorijos, mitologijos, meno, literatūros – žinių, išmoksite lotyniškų posakių ir sentencijų, susipažinsite su Vilniaus bažnyčių lotyniškais įrašais, svarbiausiais lotyniškais sakraliniais tekstais, Romos poetų kūrinių fragmentais, Lietuvos istorijos ir literatūros paminklais.